Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-06-03; 12:52:21 | Radom
Na łyżwach w Radomiu można jeździć przez cały rok
Całoroczne lodowisko jest już dostępne dla wszystkich mieszkańców Radomia. Powstało ono w ramach Budżetu Obywatelskiego i mieści przy XII Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Osiedlowej.

Tafla lodowiska jest wykonana z tworzywa sztucznego, którego właściwości umożliwiają użytkownikom jazdę na łyżwach w każdych warunkach atmosferycznych. - To bardzo oryginalny projekt, który poszerza bazę sportową naszego miasta. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w to przedsięwzięcie, zarówno pomysłodawcom, jak i mieszkańcom, którzy zdecydowali się oddać swój głos na całoroczne lodowisko. Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego również będą się pojawiały tak ciekawe pomysły - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Całoroczne lodowisko ma wymiary 40m x 20m. Powstało także zaplecze techniczne w postaci szatni, toalet i wypożyczalni łyżew. - To pierwsze w regionie całoroczne lodowisko, które będzie służyło wszystkim chętnym. Mam też nadzieję, że będzie to nowe otwarcie dla samej szkoły - podkreśla wiceprezydent Konrad Frysztak.

XII Liceum Ogólnokształcące w Radomiu udostępni użytkownikom lodowiska 80 par nowych łyżew w rozmiarach 25-47. - Korzystanie z lodowiska i wypożyczalni będzie dla wszystkich bezpłatne. W czasie trwania roku szkolnego, w dni powszednie będzie czynne w godzinach popołudniowych i wieczornych, a w soboty i niedziele oraz w wakacje będzie można z niego korzystać przez cały dzień - zapowiada dyrektor liceum Radosław Lis.

Do obsługi lodowiska zatrudnione zostały dwie osoby, które będą odpowiadać za wypożyczanie i konserwację sprzętu oraz za inne czynności techniczno-porządkowe - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft