Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-06-03; 12:55:22 | Radom
W Radomiu powstaje Przyjazny Dom
Osoby starsze i niepełnosprawne znajdą opiekę w Dziennym Domu Pomocy, który powstanie w Radomiu. Na jego utworzenie miasto otrzymało ponad milion złotych z funduszy unijnych.

Przyjazny Dom będzie się mieścił w wydzielonych pomieszczeniach budynku Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wyścigowej. - Nowa placówka to kolejny element rozwijanej w Radomiu polityki wytchnieniowej. Przyjazny Dom będzie placówką dziennego pobytu dla osób starszych i niepełnosprawnych potrzebujących pomocy. Dzięki temu ich stali opiekunowie będą mieli czas dla siebie - tłumaczy wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Okres realizacji projektu został zaplanowany od 1 lipca 2019r. do 30 czerwca 2021 r. W Dziennym Domu Pomocy, w dniach od poniedziałku do piątku, przez 8 godzin dziennie, będzie mogło przebywać 30 osób wymagających częściowego wsparcia przy czynnościach higienicznych, stałego usprawniania fizycznego i wsparcia w budowaniu samooceny i integracji z otoczeniem. W placówce będą prowadzone zajęcia rehabilitacyjne, muzykoterapia, arterapia, warsztaty rękodzieła artystycznego, biblioterapia, a także zajęcia rekreacyjno-integracyjne. Planowane jest opracowanie przez pracownika socjalnego oraz psychologa indywidualnego planu działania dla każdego uczestnika oraz konsultacje ze specjalistami. W ramach unijnego projektu wsparcie szkoleniowe i doradcze otrzyma także 15 faktycznych opiekunów osób zależnych.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft