Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-06-04; 23:40:59 | Radom
Mieszkańcy XV-lecia mają nowy plac zabaw i siłownię
Zakończyła się budowa placu zabaw i siłowni pod chmurką na osiedlu XV-lecia, pomiędzy blokami Chrobrego 28, Miła 27, Miła 25. To jedna z kilku tego typu inwestycji, jakie znalazły się w tegorocznym Budżecie Obywatelskim.

Prace kosztowały 220 tysięcy złotych. Na placu zabaw został zamontowany m.in. wielofunkcyjny zestaw zabawowy, linowa piramida oraz kilka huśtawek i karuzela. Z kolei siłownia jest wyposażona w takie urządzenia jak: twister, wahadło, stepper, orbitrek, biegacz, wioślarz, wyciąg górny, prasa nożna oraz koła Tai Chi. Całość jest oświetlona, co umożliwia korzystanie z urządzeń również po zmroku. Są też nowe ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

W ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego powstaje także zewnętrzna siłownia i urządzenia do ćwiczeń street workout przy ulicy Odlewniczej na Potkanowie. Z podobnych urządzeń będzie też można korzystać przy PSP 9, przy ul. Sandomierskiej.

Siłownia pod chmurką wkrótce zostanie też oddana do użytku na Plantach, między blokami Planty 5, Broni 2 i 4, Poniatowskiego 6 i Traugutta 1 - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft