Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-06-05; 18:17:45 | Radomski
Sobota z paszportem – zapisz się i złóż wniosek!
W sobotę, 8 czerwca br., po uprzedniej rezerwacji w Referacie Paszportowym w Radomiu, przy ul. Stefana Żeromskiego 53 będzie można złożyć wniosek paszportowy w ramach akcji urzędu wojewódzkiego – „Sobota z paszportem”.

Wizytę można zarezerwować do 7 czerwca br. lub do wyczerpania numerków, pod numerem telefonu: (48) 362-04-31, w godzinach 8:00-15:00.

Przed wakacyjnym wyjazdem warto sprawdzić ważność paszportu. Jeśli dokument podróży ją utraci, jest ona zbyt krótka lub paszport jest zniszczony w sposób uniemożliwiający odczytanie i zweryfikowanie danych, musimy pozostać w Polsce do czasu wydania nowego dokumentu. Niezbędne informacje dotyczące m.in. opłat czy wymaganych dokumentów dostępne są na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego – www.mazowieckie.pl, w zakładce „Paszporty” lub pod linkiem: https://mazowieckie.pl/pl/dla-klienta/paszporty/8746,Paszporty.html.

Dodatkowo, warto pamiętać, że członkostwo w Unii Europejskiej nie zawsze gwarantuje możliwość wjazdu bez paszportu do każdego kraju wspólnoty. Kontrola graniczna może zostać czasowo przywrócona z powodu ważnych wydarzeń społecznych. Upewnijmy się również, jakie są wymogi odnośnie okresu ważności paszportu w kraju, do którego się wybieramy. Informacje te znajdziemy na stronie poradnika przygotowanego przez MSZ – „Polak za granicą”, pod linkiem: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.
Akcja „Sobota z paszportem” organizowana jest przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki co roku w okresie przedwakacyjnym - informuje Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft