Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-06-07; 11:12:58 | Kultura
Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tradycyjnej Zawieruchy Radomskie – Po Ganie
W ramach programu Stolica Kultury Mazowsza 2019, w dniach 7-9 czerwca w Radomiu odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tradycyjnej Zawieruchy Radomskie.

To już czwarta edycja festiwalu, który się rozrasta iudowadnia, że Radom jest stolicą jednego z najciekawszych - kulturowo i muzycznie - regionów w Polsce. Czekają nas trzy dni pełne warsztatów, muzyki, spotkań i tańców. Zapraszają MOK Amfiteatr, Radomska Inicjatywa Oberkowa, Muzyka Zakorzeniona, Fundacja Republika Radomska i Archiwum Gana.Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie „Kultura ludowa i tradycyjna”. Projekt jest realizowany w ramach wniosku "Radomska Inicjatywa Oberkowa 2019". Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i Gminy Miasta Radomia.

Tegoroczna edycja festiwalu poświęcona jest Piotrowi Ganowi - jednemu z najbardziej zasłużonych badaczy i popularyzatorów muzycznych oraz rzemieślniczych tradycji wsi położonych między Wisłą, Pilicą i Nidą. Na przełomie lat 60. i 70. XX w. służbowy wóz transmisyjny Radia Kielce marki Phenomen przemierzał z ekipą Piotra Gana, przynajmniej raz w tygodniu, bardzo wówczas rozległe województwo kieleckie. Nagrywali kapelę za kapelą do audycji, cieszących się ogromną popularnością wśród słuchaczy. Co zostało po Piotrze Ganie oprócz tysięcy nagrań kapel wiejskich i setek zdjęć wiejskich rzemieślników i artystów? Przekonacie się o tym na naszym festiwalu, na którym spotkacie się z muzyką Powiśla, Gór Świętokrzyskich i Ziemi Radomskiej.

Program Festiwalu na stronie zawieruchyradomskie.pl

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft