Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-06-12; 07:41:04 | Radom
Parking przy ul. Kelles-Krauza do remontu
Wielopoziomowy parking przy ulicy Kelles- Krauza zostanie przebudowany. Będzie jednocześnie dostosowany do funkcji „Parkuj i Jedź”.

To kolejna inwestycja realizowana w ramach tzw. projektu multimodalnego, współfinansowanego z funduszy unijnych. Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie prac. - Po remoncie, parking będzie jednym z istotnych elementów tworzonej Strefy Wygodnego Ruchu. Chcemy włączyć go do Strefy Płatnego Parkowania. Tym samym zwiększy się liczba miejsc na granicy ścisłego centrum miasta. Będzie można zostawić tam samochód i dalej przemieszczać się np. autobusami komunikacji miejskiej, pieszo lub wypożyczyć rower miejski – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Na oferty w przetargu Urząd Miejski czeka do 27 czerwca. Wykonawca będzie miał na przeprowadzenie prac remontowych 4 miesiące.

Przypomnijmy, że w ramach projektu multimodalnego została już podpisana umowa na zakup 10 elektrycznych autobusów. Rozstrzygnięto także przetarg na dostawę nowych wiat przystankowych. W toku są natomiast postępowania dotyczące budowy ścieżek rowerowych wzdłuż ulic: Jacka Kuronia, Przytyckiej i Wapiennej oraz Żółkiewskiego. Wkrótce zostaną także rozstrzygnięte przetargi na rozbudowę Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej i zakup biletomatów - podkreśla radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft