Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-06-24; 22:27:23 | Radom
Prezydent Radomia bez absolutorium
Radomscy radni nie przyjęli sprawozdania z wykonania budżetu za 2018 rok i nie udzielili absolutorium prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła realizację ubiegłorocznego budżetu. Innego zdania byli natomiast radomscy radni. "Za" przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu zagłosowało dziesięciu radnych, "przeciw" było szesnastu. W przypadku projektu uchwały o nieudzielenie prezydentowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta 16 radnych było "za", 8 "przeciw".

- Na braku absolutorium świat się nie kończy i w dalszym ciągu będziemy realizować politykę zmian w Radomiu, mając świadomość, że te decyzje, że to decyzje czysto polityczne, podejmowane w kontekście wyborów parlamentarnych i tak naprawdę mam wrażenie, że nie w Radomiu, a w Warszawie - skomentował prezydent Radosław Witkowski

- Głosowaliśmy przeciwko zaniedbaniom w inwestycjach miejskich - mówi przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Wójcik. - Uzasadnienie komisji rewizyjnej do wniosku o nieudzielenie absolutorium nacechowane było wątkami politycznymi, brakowało w nim merytoryki - mówi przewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Marta Michalska-Wilk.

W trakcie tej samej sesji radni nie udzielili również wotum zaufania prezydentowi miasta.

źródło: radioplus.com.pl
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft