Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-06-25; 14:14:07 | Radom
Zmiany w stypendiach sportowych
Zmienią się zasady przyznawania stypendiów sportowych. Projekt uchwały, który przyjęli radni, został opracowany m.in. w oparciu o wnioski płynące z klubów sportowych i był konsultowany z Radą Sportu.

- System stypendialny nie był zmieniany już od wielu lat i niektóre zapisy uchwały wymagały korekty. Na przykład w grach zespołowych wysokość stypendiów była taka sama już od niemal 10 lat. W tym czasie rosły natomiast kwoty stypendiów wypłacanych medalistom w dyscyplinach indywidualnych. Stąd decyzja o zwiększeniu kwot dla zawodników radomskich drużyn ligowych. Jestem przekonany, że to przełoży się na rezultaty sportowe i promocyjne - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Zgodnie z nowymi zapisami uchwały stypendialnej, zwiększą się kwoty stypendium sportowego dla drużyn występujących w rozgrywkach ligowych. Dodatkowo, w przypadku piłki nożnej liczba zawodników mogących otrzymać stypendium wzrośnie do 22, a w piłce siatkowej – do 14 osób.

W przypadku dyscyplin indywidualnych, kwoty wypłacane medalistom mistrzostw Polski, Europy lub świata oraz Igrzysk Olimpijskich rosły dotychczas proporcjonalnie do wzrostu minimalnego wynagrodzenia. – Postanowiliśmy zamrozić kwotę bazową na poziomie tego roku. W ten sposób chcemy zapobiec konieczności ustalania górnego pułapu, do którego mogłyby być wypłacane stypendia. Mimo to, na tle całego kraju wciąż będą one wysokie i pozwolą utrzymać wysoki poziom wsparcia dla sportowców – tłumaczy Mateusz Tyczyński.

Istotna zmiana, jaka znalazła się w znowelizowanej uchwale, to także zróżnicowanie kwot stypendiów wypłacanych srebrnym i brązowym medalistom. Wprowadzono też stypendium za uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich lub Igrzyskach Paraolimpijskich. Jednocześnie obniżono wysokości stypendium sportowego za medal w kategorii młodzieżowiec o 10%, w kategorii junior o 20% oraz w kategorii junior młodszy o 5%. Wzrosną natomiast kwoty przeznaczone na dotacje, które kluby, w drodze konkursów będą mogły pozyskać na szkolenie młodzieży.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft