Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-06-27; 21:20:17 | Radom
Kanadyjskie stypendia wręczone
Kanadyjska fundacja Polish Orphans Charity już po raz trzynasty przyznała stypendia uzdolnionym artystycznie dzieciom i młodzieży z Radomia. Ich wręczenie odbyło się w Urzędzie Stanu Cywilnego.

- Bardzo się cieszę, że kolejny raz wspólnie z ludźmi o wielkich sercach możemy wpierać naszą uzdolnioną młodzież. W ciągu tych trzynastu lat wielu stypendystów rozwinęło się i robi międzynarodowe kariery przy okazji promując nasze miasto. Tego samego życzę tegorocznym stypendystom – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

W tym roku stypendia otrzymały 22 osoby wyróżniające się niezwykłym talentem. W gronie stypendystów są osoby chcące rozwijać się w takich dziedzinach jak muzyka, taniec, malarstwo, grafika, fotografia czy poezja. Każdy z nich otrzymał ponad 2,7 tysiąca złotych.

-To stypendium może być przeznaczone wyłącznie na rozwój dziecka. Od początku takie było życzenia fundatorów z Kanady. Stypendysta może zapłacić np. za kurs, kupić instrument muzyczny czy materiały umożliwiające rozwój jego talentu – wymienia Krzysztof Gajewski, pełnomocnik fundacji Polish Orphans Charity.

W uroczystości wręczenia stypendiów uczestniczył m.in. były Radca Polityczny Ambasady Kanady w Polsce Jeremy Wallace, który otrzymał z rąk prezydenta odznaczenie Bene Merenti Civitas Radomiensis - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft