Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-06-28; 09:19:11 | Radom
Radomianie zaproszeni do planowania przestrzeni miasta
„Razem zaplanujmy przestrzeń naszego miasta” – pod takim hasłem Miejska Pracownia Urbanistyczna przeprowadzi konsultacje społeczne, których wyniki zostaną wykorzystane w pracach nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.

Opracowanie będzie dotyczyło całego Radomia. – Studium to podstawowy dokument, który określa politykę przestrzenną miasta. Wskazuje, gdzie w najbliższej przyszłości będziemy mieszkać, odpoczywać, gdzie dzieci będą chodzić do szkoły, gdzie będziemy mogli robić zakupy. Chcemy przeprowadzić możliwie jak najszersze konsultacje, które pomogą wypracować optymalne rozwiązania, zgodne z oczekiwaniami mieszkańców – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Pierwszy sondaż zostanie przeprowadzony dziś, na Placu Jagiellońskim, przed koncertem z okazji 43. rocznicy Radomskiego Czerwca 76. Ankiety dotyczące oczekiwanych przez radomian zmian w śródmieściu będzie można wypełniać od godz. 17.00 do 19.00 w niebieskim namiocie konsultacyjnym, który zostanie ustawiony na placu.

Wstępny sondaż będzie prowadzony przez całe wakacje. Opinie mieszkańców będą zbierane podczas wielu plenerowych imprez. Ankieta jest też dostępna na stronie mpu.radom.pl.

Szerokie konsultacje społeczne rozpoczną się natomiast po wakacjach.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft