Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-07-01; 08:55:42 | Radom
Andrzej Markiewicz z Radomską Nagrodą Kulturalną
Profesor Andrzej Markiewicz, dziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego został laureatem Radomskiej Nagrody Kulturalnej. Jej wręczenie odbyło się podczas koncertu kończącego obchody 43 rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec 76.

Oprócz prof. Andrzeja Markiewicza, do nagrody nominowani byli: twórca autorskich programów edukacyjnych w MCSW Elektrownia Michał Grabowski i polonista w VI LO oraz Adrian Szary,wykładowca na UTH, prowadzący prowadzi warsztaty literackie w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży ARKA. - Każdy z nominowanych zasłużył się dla radomskiej kultury, która pięknie promuje nasze miasto. Wszyscy możecie czuć się docenieni. Znam panów działalność na polu kultury i wiem, że tkwi w was wielki potencjał. Jestem przekonany, że wspólnie będziemy mogli robić wielkie rzeczy - mówił, gratulując wszystkim nominowanym, prezydent Radosław Witkowski.

Nagroda pieniężna i statuetka trafiła do prof. Andrzeja Markiewicza, który został zgłoszony za wydarzenie 45. Salon Zimowy – Radom 2018 Ogólnopolskie Biennale Sztuki. Kapituła Radomskiej Nagrody Kulturalnej doceniła wkład pracy Andrzeja Markiewicza w reaktywację Salonów Zimowych, a szczególnie zaangażowanie w pracach nad powrotem do ich edycji konkursowej (od 2008r.). Salony stanowią istotny element na mapie kulturalnej Radomia. - Bardzo się cieszę z tej nagrody. Dziękuję kapitule za to, że zauważyła i doceniła znaczenie Salonu Zimowego dla kultury i dla naszego miasta - mówił pod odebraniu nagrody prof. Andrzej Markiewicz.

Radomska Nagroda Kulturalna wręczana jest od 1998 roku. Jej celem jest eksponowanie najważniejszych wydarzeń kulturalnych z życia miasta i docenianie tych, które w największym stopniu promują Radom, przede wszystkim na forum ogólnopolskim. Nagroda jest przyznawana twórcom, autorom lub organizatorom największego wydarzenia kulturalnego minionego roku lub animatorom życia kulturalnego i osobom, które poprzez swoją działalność kształtują wizerunek Radomia i przyczyniają się do utrzymania jego pozycji na mapie kulturalnej kraju. Wydarzenia brane pod uwagę muszą albo odbywać się w Radomiu, albo być związane z Radomiem, np. poprzez osobę autora.Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazfot. Łukasz Wójcik UMRadom
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft