Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-07-02; 11:24:17 | Turystyka
Przetarg na budowę sali gimnastycznej na Glinicach rozstrzygnięty
Wkrótce rozpocznie się budowa nowej sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 31, przy ulicy Białej. Przetarg na wykonanie prac wygrała radomska firma WBM Inwestycje Bartosz Wencel, której oferta opiewała na 6 mln złotych.

- Konsekwentnie realizujemy ważne inwestycje dla radomskiej oświaty. Z nowych obiektów korzystają już uczniowie szkół przy ulicy Ceglanej i Kolberga, a od września do dyspozycji będzie też sala przy ul. Kieleckiej. Teraz przystępujemy do budowy kolejnej sali gimnastycznej, tym razem przy ulicy Białej. Będzie ona nowoczesna, funkcjonalna, połączona ze szkołą. Chcemy, żeby ten obiekt był wykorzystywany nie tylko przez społeczność szkolną, ale także przez mieszkańców dzielnicy Glinice – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Sala gimnastyczna przy PSP nr 31 przy ul. Białej będzie miała wymiary 40x20 metrów. Zgodnie z projektem powstanie także całe zaplecze sanitarne oraz szatnie. Sala będzie też dostosowana do wykorzystywania poza godzinami lekcyjnymi. Segment sportowy będzie posiadał oddzielne, niezależne wejście. – Upór i konsekwencja w działaniu sprawia, że wywiązujemy się z kolejnej naszej obietnicy. To ważna inwestycja, ponieważ to praktycznie ostatnia szkoła w mieście, która nie posiada sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. Będzie to przy okazji element rewitalizacji dzielnicy, w której zachodzi obecnie zmiana pokoleniowa. Mam nadzieję, że do tej szkoły będzie uczęszczało coraz więcej dzieci – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Zgodnie z umową, nowa sala gimnastyczna ma zostać oddana do użytku w 2021 roku - informuje radomski magistrat.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft