Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-07-02; 11:38:26 | Radom
Budżet Obywatelski: głosowanie od piątku
Już w najbliższy piątek rozpocznie się głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Na karcie do głosowania znajdzie się ponad 150 projektów podzielonych na cztery grupy.

W pierwszej będą projekty o szacunkowej wartości do 50 tys. zł, w drugiej - do 400 tys. złotych, w trzeciej - powyżej 400 tys. złotych, a w czwartej - projekty instytucjonalne, czyli np. szkolne. Na każdą kategorię finansową oraz kategorię instytucjonalną przypada odrębna pula środków. Na projekty do 50 tysięcy złotych została zabezpieczona kwota 800 tysięcy złotych, natomiast na projekty do 400 tysięcy złotych i powyżej przypada po 2 miliony złotych, a na kategorię instytucjonalną - 1 milion złotych.

Głosowanie na wybrane projekty potrwa od 5 do 21 lipca. Każda osoba będzie mogła zagłosować na dowolna liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego pola, będzie to traktowane jako brak zdania odnośnie danego projektu.

Głosować będzie można w pięciu stacjonarnych punktach:

1) w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19),

2) w Biurze Rady Miejskiej, ul. Moniuszki 9 (pok. 13A) ,

3) w Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu, ul. Struga 1,

4) w Referacie Komunikacji Społecznej, Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104),

5) w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu przy ul. Rwańskiej 16, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 17:00 i w sobotę od 9:00 do 14:00.

Głosować będzie można także drogą elektroniczną oraz w punktach mobilnych, których harmonogram będzie dostępny na stronie www.konsultacje.radom.pl.

Listę zwycięskich projektów poznamy do 18 sierpnia. Na ich realizację zostanie w przyszłym roku przeznaczona kwota 5,8 mln złotych.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft