Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-07-03; 22:40:43 | Radom
Rozpoczyna się Fosa pełna kultury
Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” po raz trzeci, dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie organizatorem „Fosy pełnej kultury”. W tym roku sześć wakacyjnych weekendów (od 6 lipca do 11 sierpnia) upłynie pod hasłem „Do sześciu razy sztuka!” na spotkaniach z filmem, teatrem, nowymi mediami, słowem, plastyką, muzyką i tańcem.Wśród zaproszonych przez gości są m.in. Skubas, KAMP!, Pablopavo, Adam Wajrak, Maria Peszek, Loesje Poland, Na nowo śmieci, Kirszenbaum, Stanisława Celińska, Szkoła Wizażu i Charakteryzacji SWiCH, Janusz Filmu.

Podczas tej edycji „Fosy pełnej kultury” w każdą sobotę, w godz. 16.00-22.00 przygotowano animacje dla dzieci w specjalnej, bajkowej przestrzeni. Profesjonalni animatorzy z Madagaskaru zaproponują ciekawe, tematyczne zabawy dla pociech, których rodzice/opiekunowie będą chcieli wziąć udział w warsztatach, spotkaniach i koncertach.

Spotkania w „Fosie” obywać się będą w soboty i niedziele. Start o godz. 16.00. Szczegóły na: www.facebook.com/amfiteatr.radom i na www.amfiteatr.radom.pl

Na wszystkie wydarzenia w ramach projektu wstęp jest wolny, na niektóre będą obowiązywać zapisy.

6-7 lipca 2019

MOK „Amfiteatr” rozpocznie przygodę z „Fosą pełną kultury – Do sześciu razy sztuka!” od kina, syntezy wszelkich sztuk wg włoskiego teoretyka filmu Ricciotto Canudo.

Podczas warsztatów z psychologii koloru w filmie prowadzący wyjaśnią, kinomanom i początkującym filmowcom, jakich barw użyć, by uzyskać pożądane efekty emocjonalne. Drugi warsztat wprowadzi uczestników w podstawy filmowego montażu. Oba poprowadzi YouTuber „Janusz Filmu”, czyli Michał Nogala – absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie – kierunek reżyseria, laureat Grand Video Awards 2018 w kategorii videotutorial, filmowaniem zajmuje się od 20 lat, zaczynał od produkcji teledysków, następnie zaczął pracować w branży reklamowej, a obecnie skupia się głównie na przekazywaniu swojej wiedzy prowadząc warsztaty i szkolenia, oraz na kanale YouTube – “Janusz Filmu”, gdzie wiedzę dotyczącą filmowania przedstawia w formie rapowanej.

Koncertową gwiazdą weekendu filmowego będzie Skubas.

Podczas weekendu filmowego nie zabraknie klasyki. Po zmroku zostanie wyświetlony horror z początku lat 20. XX wieku – „Nosferatu - symfonia grozy”, do którego na żywo ścieżkę dźwiękową zaserwuje zespół specjalizujący się w sztuce taperstwa – Czerwie Band.

Młodzież i dorosłych Amfiteatr zaprosi na warsztaty z krytykiem filmowym – Konradem J. Zarębskim. Po obejrzeniu filmu „Green Book” w reż. Petera Farrelly'ego będzie można rozebrać go na czynniki pierwsze i poznać sztukę pisania recenzji filmowej.

W wachlarzu warsztatów filmowego weekendu znajdą się familijne zajęcia z animacji poklatkowej na zadany temat. Goście „Fosy” poznają też historię amerykańskiej szkoły plakatu filmowego, którą zobrazuje wystawa intrygujących obrazów z kolekcji maniaka horroru - Derricka Ogrodnego.

Jeśli film to nie może zabraknąć tajników charakteryzacji. Na warsztatach "Nie takie zombie straszne, jak je charakteryzują" Szkoła Wizażu i Charakteryzacji z Warszawy przeistoczy uczestników (12+) w zombi.!

Studio TV Pracowni Nowych Mediów zaprosi na zabawy w mobilnym greenboxie i sprawdzenie swoich sił przed kamerą.

SOBOTA:

Godz. 16.00-17.30: Kolor w filmie ma znaczenie – warsztaty z Januszem Filmu [Kawiarnia Artystyczna – zapisy]

Godz. 17.30-19.00: Podstawy filmowego montażu – warsztaty z Januszem Filmu [Kawiarnia Artystyczna – zapisy]

Godz. 20.30: Skubas - koncert

Godz. 22.30: „Nosferatu - symfonia grozy” z muzyką na żywo zespołu Czerwie Band

NIEDZIELA:

Godz. 16.00-20.00: „Green Book” – warsztaty pisania recenzji filmowych z Konradem J. Zarębskim [Kawiarnia Artystyczna – zapisy]

Godz. 16.00-19.00: Animacja poklatkowa – warsztaty

Godz. 16.00-19.00: Nie takie zombie straszne, jak je charakteryzują – warsztaty ze Szkołą Wizażu i Charakteryzacji SWiCh [Pod 13-tką - zapisy]

Godz. 16.00-20.00: Studio TV Pracowni Nowych Mediów - warsztaty

Godz. 19.00-20.00: Strrrasznie fajny plakat! – warsztaty i wystawa plakatów Derricka Ogrodnego.

Źródło: MOK Amfiteatr

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft