Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-07-04; 14:48:37 | Kultura
Pierwszy zagraniczny koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej
Dzięki współpracy z wrocławską orkiestrą Intercamerata, Radomska Orkiestra Kameralna już niebawem zaprezentuje się podczas Letniego Festiwalu Muzycznego "Za poklady Broumovska" (Skarby Ziemi Broumovskiej) w Policy nad Metują (Czechy).

Festiwal każdego roku przyciąga publiczność swoimi wyjątkowymi koncertami, które odbywają się z udziałem znakomitych czeskich i zagranicznych artystów, w unikatowej atmosferze kościołów barokowych. Radomska Orkiestra Kameralna pod batutą Jana Jakuba Bokuna i z udziałem saksofonistki Magdaleny Jakubskiej-Szymiec wykona polsko-czeski program, składający się z kompozycji Pawła Łukaszewskiego, Josefa Suka, Samuela Barbera i Łukasza Wosia. To pierwszy koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej poza granicami Polski, który daje możliwość promowania Radomia na arenie międzynarodowej. Odbędzie się on w zabytkowym Kościele Wniebowzięcia Maryi Panny w Policy nad Metują w sobotę 6 lipca o godz. 18:00.

W Radomiu koncert z tym samym programem i w tym samym składzie odbędzie się 7 lipca o 19.00 w muszli koncertowej. Przed radomska publicznością muzycy Radomskiej Orkiestry Kameralnej wystąpią w czasie wakacji jeszcze kilkukrotnie. 20 lipca będzie można posłuchać utworów J. Haydna oraz W.A. Mozarta, 11 sierpnia - muzyki filmowej, a 31 sierpnia – muzyki klasycznej, jazzowej i etnicznej.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft