Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-07-16; 22:22:16 | Radom
Wajda i Olszewski będą patronami radomskich ulic?
Śródmiejski odcinek trasy N-S i ulica wzdłuż obwodnicy południowej to dwie ulice, które mogą mieć nowych patronów. Zgodnie z propozycją prezydenta, w pierwszym przypadku miałby nim być Andrzej Wajda, a w drugim Jan Olszewski.

Z wnioskiem o nadanie nazw dwóm ulicom władze miasta wystąpią wkrótce do Komisji Kultury i Promocji. – W tych dwóch przypadkach wydałem już stosowaną zgodę na odstępstwo od reguły zapisanej w uchwale, która mówi o tym, że trzeba odczekać pięć lat od śmierci danej osoby. Andrzej Wajda to postać nietuzinkowa, znana na całym świecie, doskonały reżyser, człowiek filmu. Dlatego też ta ulica będzie kojarzyć się z wielkim radomianinem. Chcemy również, aby ulica wzdłuż obwodnicy południowej, na odcinku od Wyścigowej do Witkacego, nosiła imię byłego premiera Jana Olszewskiego, który w istotny sposób zapisał się w historii przemian ustrojowych w Polsce – mówi zastępca prezydenta, Konrad Frysztak.

Po zaopiniowaniu wniosku przez Komisję Kultury i Promocji trafi on pod obrady Rady Miejskiej - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft