Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-07-16; 22:30:57 | Kultura
Zabytkowa Rogatka zostanie wyremontowana
Wkrótce rozpocznie się modernizacja zabytkowej Rogatki przy ulicy Malczewskiego. Przetarg na wykonanie prac został ogłoszony.

– To kolejne podejście do tej inwestycji. W zeszłym roku mieliśmy na ten cel przyznane ponad 120 tysięcy od Konserwatora Zabytków i od Marszałka, ale niestety radni Prawa i Sprawiedliwości nie zgodzili się na wprowadzenie tego zadania do budżetu miasta. W tym roku na szczęście się udało. Jest zgoda Rady Miejskiej. To ważne, ponieważ wkrótce mogłoby stracić ważność pozwolenie na budowę – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Zgodnie z projektem zabytkowy budynek czeka gruntowny remont. M.in. ma zostać wymieniony dach, okna, drzwi. Odnowione zostaną zewnętrzne i wewnętrzne tynki, w tym elementy wystroju sztukatorskiego. Wykonawca będzie miał też za zadanie wykonanie nowych instalacji, w tym wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, teletechnicznej i wentylacyjnej. - Chcemy, by po remoncie budynek służył radomskiej kulturze i był otwarty dla mieszkańców. Zależy nam na wprowadzeniu tam takiej funkcji, która sprawi, że Rogatka nie pozostanie, tak jak w ostatnich latach, zamknięta na cztery spusty, lecz będzie stale dostępna dla radomian - zapowiada wiceprezydent.

Na modernizację zabytkowej Rogatki miasto ma przyznaną dotację od Marszałka Województwa Mazowieckiego w kwocie 60 tysięcy złotych.

Na oferty w przetargu Urząd Miejski czeka do końca lipca. Wykonawca będzie miał czas na wykonanie wszystkich prac do maja przyszłego roku - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft