Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-07-18; 14:35:15 | Kultura
Dwie wystawy dostępne w MCSW Elektrownia
Do 23 sierpnia w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia można obejrzeć dwie interesujące wystawy.

Pierwsza z nich, zatytułowana „Pozornie niekonieczne”, to prezentacja prac poznańskiego artysty – Marcina Berdyszaka (ur. 1964). Na ekspozycji znalazły się cztery duże instalacje oraz blisko 40 obiektów malarskich. Większość z nich powstała w ostatnich latach i do tej pory nie była nigdzie prezentowana. Pokaz podkreśla kilka charakterystycznych wątków podejmowanych przez autora, m.in. dialog z twórczością innych artystów, takich jak Tadeusz Kantor, Jasper Johns czy Jacek Malczewski.

Druga wystawa „Komfort termiczny” Tomasza Drewicza (ur. 1982) została przygotowana specjalnie dla Elektrowni. Prezentowane prace odnoszą się do zjawiska ciepła. Autor rozpracowuje ten problem na wielu polach – zarówno czysto fizycznych, jak i w szerszym znaczeniu. Ciepło traktuje bowiem jako metaforę, mówiącą o wszechobecnej potrzebie wymiany oraz o ciągłym, nieskończonym procesie dochodzenia do równowagi. W swoich pracach wykorzystuje różne materiały, a wśród nich i te mające ciekawe właściwości cieplne, czyli na przykład farbę termochromową, która w reakcji na zmianę temperatury robi się przezroczysta oraz kruszywo korkowe, które posiada bardzo dobre właściwości termo i dźwięko-izolacyjne. Wybrane substancje stają się dla niego fundamentem, na którym konstruuje szeroko interpretowalne sytuacje, nazywane przez samego artystę „zdarzeniami”.

Bilet wstępu na jedną wystawę 4 zł/osoba, na wszystkie wystawy 8 zł/osoba, w piątki wstęp bezpłatny, wystawy czynne: wtorek – piątek – 13.00 – 18.00, sobota – niedziela – 13.00 – 18.00.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www. mcswelektrownia.pl

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft