Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-07-25; 15:34:22 | Edukacja
We wszystkich szkołach zostały wolne miejsca
Prawie 1300 wolnych miejsc pozostało w radomskich szkołach ponadpodstawowych po opublikowaniu list osób przyjętych do pierwszych klas. W liceach ogólnokształcących jest ich w sumie 390, a w technikach - ponad 500.

Dodatkowo, w razie potrzeby, kilka szkół, w tym zarówno liceów jak i techników, ma możliwość uruchomienia jeszcze dodatkowych oddziałów dla 700 uczniów. - Liczba pozostałych wolnych miejsc w szkołach potwierdza, że byliśmy dobrze przygotowani, by stawić czoła skutkom reformy edukacji. Warto zauważyć, że wolne miejsca pozostały praktycznie we wszystkich szkołach, nawet w tych, w których wydawało się, że ich nie będzie – mówi wiceprezydent Karol Semik.

W zakończonej podstawowej rekrutacji, radomskie szkoły ponadpodstawowe przyjęły do pierwszych klas prawie 6 tysięcy uczniów. Natomiast ponad 650 osób, których nazwiska znalazły się na listach zakwalifikowanych, nie potwierdziło woli uczęszczania do danej placówki. – Bardzo możliwe, że niektórzy zapomnieli o tym obowiązku, ale na pewno były też przypadki, w których uczeń został przyjęty do szkoły w innym mieście i tu zrezygnował - wyjaśnia wiceprezydent Karol Semik.

Na absolwentów gimnazjów i podstawówek czekają miejsca we wszystkich liceach, technikach i szkołach branżowych. Uzupełniający nabór rozpocznie się jutro (piątek, 26 lipca) o godz. 8.00. Nie będzie on prowadzony drogą elektroniczną. Do 30 lipca, do godz. 12.00 uczniowie muszą sami w wybranej szkole złożyć wniosek i dostarczyć wymagane dokumenty. Listy kandydatów zakwalifikowanych zostaną opublikowane 19 sierpnia, a przyjętych - 28 sierpnia.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft