Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-08-07; 19:33:02 | Radomski
Ponad milion złotych z budżetu Mazowsza dla naszych powiatów
Mazowieckie programy wsparcia rozstrzygnięte! Modernizacja boiska piłkarskiego w Zwoleniu, utworzenie nowej pracowni komputerowej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Antoniego Gustawa Bema w Lipsku, remont świetlicy w budynku OSP Zbrosza Duża czy prace budowlane w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Skaryszewie – to tylko niektóre inwestycje w subregionie radomskim ze wsparciem samorządu Mazowsza.

Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz beneficjenci w powiatów grójeckiego, radomskiego, szydłowieckiego, zwoleńskiego oraz lipskiego. – Już po raz kolejny pomagamy lokalnym samorządom w realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji, na które w budżetach zabrakło już środków. Dodatkowe fundusze na rozwój mazowieckich gmin to nasza odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców. Dziś podpisaliśmy umowy na wsparcie dla OSP, na modernizację i budowę obiektów sportowych oraz na modernizację i budowę sali informatycznych i językowych. Dzięki tym programom pomocowym sprawiamy, że nasze województwo rozwija się równomiernie – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Na Mazowszu jest ok. 7,3 tys. sołectw. To właśnie z myślą o nich uruchomiony został Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza zrealizowanych zostanie blisko 1178 różnego rodzaju projektów. W ramach programu można było uzyskać maksymalne wsparcie w wysokości 10 tys. zł dla jednego projektu. Każda gmina mogła złożyć do 5 wniosków na 5 różnych zadań, ale sołectwo mogło uzyskać dofinansowanie na realizację jednego zadania. Gmina Jasieniec i gmina Jedlińsk otrzyma dofinansowanie na realizacje w sumie 10 inwestycji.

W tym roku na remonty i tworzenie nowych obiektów sportowych, samorząd Mazowsza przeznaczył 10 mln zł. Złożonych zostało w sumie 208 wniosków, spośród których 116 zostało dofinansowanych. Na budowę boiska wielofunkcyjnego w gminie Chlewiska, modernizację boiska piłkarskiego w Zwoleniu czy budowę boiska sportowego w miejscowości Janów samorząd Mazowsza przeznaczył 285 tys. zł.

5 mln zł samorząd Mazowsza przeznaczy w tym roku na realizację programu wspierającego rozwój placówek oświatowych. Środki mogą zostać przeznaczone na modernizację i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych, zakup sprzętu komputerowego czy oprogramowania. Program cieszył się dużym zainteresowaniem. W tym roku w ramach tego działania wpłynęły252 wnioski, a na dofinansowanie może liczyć 115 beneficjentów z całego Mazowsza. Miasto Lipsko, gminy Orońsko, Kazanów oraz Zwoleń na ten cel otrzymały w sumie aż 190 tys. zł. Dzięki programowi dzieci i młodzież zyskają większy dostęp do nowoczesnych rozwiązań informatycznych i dydaktycznych, a także będą zdobywać nowe umiejętności. – Stawiamy na rozwój kompetencji niezbędnych na współczesnym rynku pracy. Nauka języków obcych i swobodne poruszanie się w świecie nowoczesnych technologii są kluczowe w edukacji dzieci i młodzieży. Aby ułatwić im przyswajanie wiedzy z tych dziedzin, dofinansujemy stworzenie nowych pracowni oraz zakup profesjonalnego sprzętu. W tym roku przekażemy na ten cel 5 mln zł – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Na zadania wieloletnie, na drogi powiatowe i gminne, na edukację oraz kulturę samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 57 mln zł, z czego w tym roku przekazanych zostanie blisko 30 mln zł. W ramach wsparcia zrealizowanych zostanie 25 projektów. Miasto Skaryszew dostanie aż 500 tys. zł na prace wykończeniowe w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Wojska Polskiego w Skaryszewie.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft