Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-08-12; 17:53:35 | Radom
Pierwsza w Radomiu tężnia solankowa już działa
Można już korzystać z tężni solankowej na Obozisku. To pierwszy tego typu obiekt w mieście. Jednocześnie dobiega końca rewitalizacja samego parku.

Budowę tężni solankowej zaproponowali sami mieszkańcy Oboziska. Została ona wybudowana w centralnej części parku. Drewniana konstrukcja jest wypełniona tarniną i jest zasilana solanką ze szczelnego zbiornika. Tężnia ma kubaturę prawie 500 metrów sześciennych i została przykryta sześciospadowym dachem. Wokół jest ustawionych 10 ławek dla osób chcących korzystać z tężni.

Równolegle trwa rewitalizacja całego parku. Powstaje m.in. skatepark, place zabaw dla najmłodszych mieszkańców osiedla oraz siłownia terenowa. Są też nowe alejki i ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie, toalety. Pojawią się także ławki, siedziska, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Prace obejmą również nowe nasadzenia oraz budowę miejsc postojowych od strony ulicy Parkowej. - To kolejny etap modernizacji radomskich parków. W zeszłym roku oddaliśmy do użytku park na Michałowie, a teraz dobiega końca rewitalizacja parku na Obozisku. W dalszych planach mamy prace w parkach na Gołębiowie i na Południu. Chcemy, by Radom miał jak najwięcej takich miejsc, które będą podnosiły jakość życia w naszym mieście - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z umową z wykonawcą rewitalizacja parku na Obozisku potrwa do jesieni. – Prace są bardzo zaawansowane. Chcemy zaprosić radomian do zrewitalizowanego parku już 22 września. Będzie to Europejski Dzień bez Samochodu kończący Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji przygotowujemy atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak.

Koszt rewitalizacji parku na Obozisku wynosi 8 mln złotych. Budowa tężni kosztowała natomiast 400 tysięcy złotych - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft