Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-08-13; 16:41:06 | Radom
Budżet Obywatelski: czas na wyniki
W najbliższy weekend poznamy wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2020. Ich ogłoszenie odbędzie się w sobotę, o godz. 17.00, w muszli koncertowej w parku im. T. Kościuszki.

Po ogłoszeniu wyników wystąpi znany skrzypek Bogdan Kierejsza. - To z całą pewnością bardzo emocjonujący moment, na który czekają zarówno ci, którzy zgłaszali projekty, jak i ci, którzy na nie głosowali. Dziś możemy zdradzić, że lista zwycięskich projektów będzie wyjątkowo długa. Znajdzie się na niej około 30 pozycji. To pokazuje, jak dużą moc sprawczą ma Budżet Obywatelski - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

W tym roku radomianie zgłosili do Budżetu Obywatelskiego ponad 300 projektów. Ponad 170 z nich zostało pozytywnie zaopiniowanych i trafiło na kartę do głosowania. Projekty zostały podzielone na cztery kategorie: do 50 tys. złotych, do 400 tys. złotych, powyżej 400 tys. złotych oraz projekty instytucjonalne, zgłaszane np. przez szkoły. - Oczywiście nie każdy projekt może być zwycięski, ale wszystkim, którzy zechcieli złożyć wnioski i zaangażowali się w promocję projektów należą się podziękowania. Jednocześnie zachęcam, by nawet w przypadku niepowodzenia, nie rezygnować ze swoich pomysłów i próbować je zgłaszać w przyszłym roku - dodaje Mateusz Tyczyński.

W głosowaniu wzięło udział ponad 15 tysięcy radomian. Około 11 tysięcy osób zagłosowało przez internet.

Na realizację zwycięskich projektów w przyszłym roku zostanie przeznaczona kwota 5,8 mln złotych, czyli o milion złotych więcej niż dotychczas - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft