Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-09-02; 09:56:24 | Radomski
Szkoły powiatu radomskiego u progu kolejnego roku edukacji
Nowy rok szkolny 2019/2020 w placówkach edukacyjnych, prowadzonych przez Powiat Radomski, rozpocznie 1805 uczniów, wśród których aż 725 to uczniowie klas pierwszych. Szkoły średnie w Pionkach i Iłży są gotowe na pierwszy dzwonek

We wszystkich placówkach, których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Radomiu, wykonano niezbędne prace konserwatorskie i drobne remonty. Najwięcej w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach, gdzie w wyniku rekrutacji do klas pierwszych zostało przyjętych 286 uczniów, tworzących 11 zespołów klasowych.

- Wszyscy chętni, którzy uzyskali odpowiednie progi punktowe zaczną naukę w wybranych zawodach w klasach technicznych. wielu chętnych uczniów przyciągnął nowo otwarty kierunek „technik organizacji turystyki” – mówi Magdalena Wiśniewska, dyrektor pionkowskiego „czerwonego”.

Ponieważ od września w szkole będzie uczyć się ogółem 623 uczniów, na sale lekcyjne zaadaptowano dwa kolejne pomieszczenia. Część świetlicy szkolnej stała się salą do przedmiotów ogólnokształcących. Natomiast w nieużywanej dotychczas części stołówki szkolnej zorganizowano pracownię planowania żywienia i produkcji.

- W obu salach powstały konieczne ścianki działowe. Ściany i sufity zostały pomalowane. Skompletowane zostało też wyposażenie w postaci stolików i krzeseł – dodaje dyrektor Magdalena Wiśniewska.

Teraz dyrekcja szkoły planuje wystąpić do Ministerstwa Edukacji Narodowej o dofinansowanie zakupu sprzętu do nowych pracowni i wyposażenia sal do nauki przedmiotów praktycznych w nowo otwartym zawodzie technik organizacji turystyki.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft