Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-09-02; 15:10:44 | Radom
Pierwszy dzwonek zabrzmiał w radomskich szkołach
W radomskich szkołach i przedszkolach dla ponad 34 tysięcy uczniów rozpoczął się nowy rok szkolny. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 uroczysta inauguracja była połączona z otwarciem nowej sali gimnastycznej.

- Na ten obiekt środowisko „piętnastki” czekało przez wiele lat i bardzo się cieszę, że po dwóch latach inwestycji dziś świętujemy oddanie do użytku nowej hali i łącznika. Szkoła przez wiele lat zmagała się z problemem odpowiedniego zaplecza sportowego. Dysponowała jedynie niewielką salą gimnastyczną i boiskiem „Orlik”. Mimo to, szkoła może się pochwalić wieloma sportowymi osiągnięciami. Wierzę, że dzięki nowej sali gimnastycznej sukcesów będzie jeszcze więcej. Budując ten obiekt przyświecała nam myśl, stworzenia dla dzieci takich warunków, aby jak najchętniej uczestniczyły w zajęciach sportowych i aktywnie spędzały czas. Mam też nadzieję, że nowa sala będzie służyć nie tylko uczniom „piętnastki”, ale wszystkim mieszkańcom tej części miasta – mówił podczas uroczystości prezydent Radosław Witkowski.

Sala gimnastyczna przy PSP nr 15 ma wymiary 26,72 x 44,76 m, wysokość 10 metrów i trybuny na prawie 200 miejsc. W ramach inwestycji powstał również łącznik z głównym budynkiem szkoły oraz niezbędne zaplecze sanitarne i szatnie. Obiekt w całości został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. - Bardzo się cieszę z nowej sali gimnastycznej. Długo na nią czekaliśmy. Wreszcie nasze dzieci mają miejsce, w którym będą mogły rozwijać swoje pasje sportowe – mówi Małgorzata Suligowska, dyrektorka PSP nr 15 w Radomiu.

Budowa sali gimnastycznej pochłonęła 7 mln złotych. Miasto otrzymało dotację z Ministerstwa Sportu w wysokości 2 mln 400 tys. złotych. - Oddanie sali gimnastycznej zakończyło pierwszy etap tej inwestycji. W planach mamy kolejny. W drugim etapie powstanie część gastronomiczna, kilka sal dydaktycznych oraz pracownie dla starszych klas – zapowiedział zastępca prezydenta, Konrad Frysztak.

za UMRadom
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft