Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-09-03; 22:32:54 | Radom
Powstaje Strefa Przemysłowa na Wólce Klwateckiej
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg na budowę układu komunikacyjnego na Wólce Klwateckiej. Na terenie między ulicami Warszawską, Witosa i Rataja ma powstać nowa, przemysłowa dzielnica Radomia.

W ramach tego zadania mają powstać drogi, które umożliwią dojazd do poszczególnych zakładów zlokalizowanych na tym terenie. Wszystkie budowane odcinki będą drogą asfaltową z chodnikami i zjazdami z kostki brukowej. Jednocześnie powstanie prawoskręt z ulicy Warszawskiej w ulicę Witosa. – To niezbędna inwestycja, która połączy dwie ważne ulice i będzie uzupełnieniem sieci dróg publicznych w inwestycyjnej części Radomia. Chcemy przystąpić do tej inwestycji, abyśmy już za kilkanaście miesięcy mogli lokować tam pierwsze firmy. W tej chwili jesteśmy na etapie rozmów z potencjalnymi inwestorami. Mam nadzieję, że tak samo szybko jak będziemy budować te drogi, tak samo szybko będziemy mogli wprowadzać tam nowe firmy – mówi zastępca prezydenta, Konrad Frysztak.

Przypomnijmy, że na budowę układu komunikacyjnego na Wólce Klwateckiej Radom otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w kwocie 4 milionów złotych. – Wniosek o dofinansowanie złożyliśmy też w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, ale niestety do dziś nie mamy żadnej odpowiedzi. To trochę takie polityczne mamienie, że powstają drogi w ramach tego funduszu, ale do Radomia nadal żadna złotówka nie trafiła – dodaje zastępca prezydenta, Konrad Frysztak

Na oferty od zainteresowanych firm MZDiK czeka do 16 września.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft