Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-09-11; 11:17:49 | Kultura
Zostań Mistrzem Polskiej Ortografii
Wielkimi krokami zbliża się kolejny, czternasty już bój ortograficzny.
Otwarty konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii odbędzie się 21 września 2019 r. o godz. 10.00 w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”, ul. Malczewskiego 16. Zgodnie z tradycją tekst przygotuje i podczas dyktanda podyktuje prof. Andrzej Markowski.


Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski oraz Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Zwycięzca konkursu zostanie uhonorowany nagrodą rzeczową ufundowaną przez Prezydenta i Dyplomem Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2019. Nagrodzonych zostanie również kolejnych pięciu laureatów. Nagrodę dla zdobywców III miejsca oraz trzech wyróżnień ufunduje Starosta Radomski Waldemar Trelka.

Do boju o tytuł mistrza mogą zgłaszać się wszyscy mieszkańcy Radomia i powiatu radomskiego. Zgłoszenia składać można osobiście (w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 12) lub elektronicznie (na adres: biblioteka@mbpradom.pl). Należy podać imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Na zgłoszenia czekamy do 19 września.

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 21 września o godz.15.00 w Bibliotece Głównej, ul. Piłsudskiego 12.

UWAGA: Wprowadzone w 2018 r. zmiany w regulaminie obowiązują nadal:
- laureaci poprzednich edycji (czyli zdobywcy I, II lub III miejsca) nie mogą brać udziału w walce o nagrody, mogą jednak bawić się razem z innymi śmiałkami bez prawa do nagrody; raz na kilka lat będą organizowane "dyktanda mistrzów"
- osoby niepełnoletnie (które nie ukończyły jeszcze 18 lat) muszą dostarczyć wypełnioną i podpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w konkursie i na wykorzystanie wizerunku.

Regulamin konkursu oraz zgoda znajdują się na stronie biblioteki: mbpradom.pl.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft