Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-09-11; 18:19:38 | Radom
Pas Projekt Sp. z o.o. wykonawcą dokumentacji projektowej rewitalizacji dawnej Fabryki Broni
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. podpisała umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej przebudowy i rewitalizacji dawnej Fabryki Broni w Radomiu. W postępowaniu przetargowym zwyciężyła firma Pas Projekt Sp. z o. o. z Nadarzyna, która ma na swoim koncie wiele udanych i ważnych historycznie projektów.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem zakres prac wykonawcy został podzielony na trzy główne etapy. Firma ma za zadanie opracować kompletną wielobranżową dokumentację projektową wymaganą do wystąpienia o uzyskanie pozwolenia na budowę, uzyskać pozwolenia na budowę, a następnie opracować kompletną wielobranżową dokumentację wykonawczą i kosztorysową. Wartość umowy to 1,38 mln złotych netto, a zakończenie prac projektowych przewidziane jest na II półrocze 2020 roku.

- Od momentu ogłoszenia planu rewitalizacji dawnej Fabryki Broni wiele udało nam się zrobić. Wyłoniona w połowie poprzedniego roku firma opracowała koncepcję architektoniczną i program funkcjonalno-użytkowy inwestycji. Koncepcja zgodnie z naszym założeniem uwzględnia i zachowuje historyczny charakter miejsca, ale jednocześnie odpowiada aktualnym trendom architektonicznym. Po uzyskaniu stosownych pozwoleń wybraliśmy spółkę, która od połowy lipca zajmuje się porządkowaniem i rozbiórką niepotrzebnych przybudówek, te prace zakończą się jeszcze we wrześniu. Efekty zaczynają być powoli widoczne. Dzisiaj z kolei, po podpisaniu umowy, prace projektowe rozpocznie Pas Projekt, firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku oraz bogatym portfolio w dziedzinie rewitalizacji. Jestem przekonany, że efekt zachwyci wszystkich i dzięki współpracy z najlepszymi firmami budowlanymi oraz ekspertami z zakresu komercjalizacji, spełni oczekiwania najbardziej wymagających najemców – powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. -Wybraliśmy Radom, bo to miasto potrzebuje i zasługuje na inwestycje takie, jak nasza Fabryka. Chciałbym wierzyć, że samorządowe władze miasta będą gotowe pomóc nam w realizacji projektu, który może otworzyć nowy rozdział jego gospodarczej historii. Dziś nie widzę lepszych szans na stworzenie w Radomiu nowoczesnych miejsc pracy niż inwestycja ARP. Mamy nadzieję, że miasto wesprze nasze działania bardziej niż do tej pory. Na miarę swoich możliwości i znaczenia Fabryki dla Radomia - dodał wiceprezes Śliwowski.

Ważnym elementem realizacji inwestycji przy ul. Przemysłowej 9 w Radomiu jest stworzenie odpowiedniej liczby miejsc parkingowych. We wniosku o wydanie warunków zabudowy złożonym do Urzędu Miasta Radomia na początku września 2018 roku Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. potwierdziła utworzenie 90 miejsc parkingowych (tyle zgodnie z założeniami projektu może powstać na terenie wokół budynku bez konieczności naruszania jego konstrukcji). Pod koniec sierpnia br. ARP S.A. zakupiła przylegające do inwestycji tereny, na których powstanie minimum 100 kolejnych miejsc. Zapewnienie odpowiedniej infrastruktury wspiera również zespół projektowy, który czuwa nad wypracowaniem dobrego układu komunikacyjnego, zagwarantowaniem odpowiedniej ilości miejsc parkingowych i możliwości kreowania przestrzeni wokół nowej inwestycji.

Podczas realizacji prac projektowych zostanie skompletowana dokumentacja przetargowa do wszczęcia postepowania na wybór generalnego wykonawcy robót budowlanych. Dzięki temu natychmiast po jej uzyskaniu ARP S.A. ogłosi postępowanie na wybór wykonawcy. Jeśli wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem jeszcze w 2020 roku zostanie podpisana umowa na rozpoczęcie robót budowlanych.

Koniec inwestycji planowany jest na pierwszy kwartał 2022 roku. W zmodernizowanym budynku powstanie ponad 14 tys. m2 powierzchni biurowej i prawie 4 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej oraz dwa dziedzińce użytkowe o powierzchni 1.800 m2 każdy. Po rewitalizacji budynku jego łączna powierzchnia użytkowawy niesie ok. 20 tys. m2. Pozwoli to na stworzenie nawet 2 tysięcy stanowisk pracy w firmach sektora nowoczesnych usług biznesowych - informuje ARP.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft