Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-09-13; 07:29:17 | Radom
Budowa stadionu Radomiaka i hali dofinansowana
W czwartek, 12 września, odbyła się druga odsłona sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej w Radomiu w sprawie dofinansowania dokończenia budowy stadionu Radomiaka i hali sportowo-widowiskowej. Podczas obrad politykom towarzyszyła grupa kibiców "Zielonych", którzy przysłuchiwali się dyskusji.

Prezydent Radosław Witkowski rozpoczął obrady od poinformowania o przygotowaniu autopoprawki do poprzedniego projektu, za sprawą której usunięto punkt o przeznaczeniu dodatkowych 12 mln zł na budowę kompleksu boisk przy ul. Łokietka. - Składam autopoprawkę, ale jednocześnie apeluję, żebyśmy raz jeszcze przemyśleli sprawę budowy boisk. Zabezpieczmy te pieniądze teraz, a w marcu, kwietniu wrócimy do tematu - mówił prezydent Radomia.

Na nową propozycję prezydenta Radosława Witkowskiego nie przystał klub Prawa i Sprawiedliwości. - Projekt uchwały i dzisiejsza autopoprawka to jest to, na co się umawialiśmy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom prezydenta i społeczeństwa umożliwimy uchwalenie tego projektu. Na tym etapie nie wyrażamy zgody na budowę nowych boisk. Pierwszą potrzebą jest dokończenie RCS, czyli dokończenie hali, stadionu, a następnie dwóch kolejnych trybun. Wtedy będziemy mogli się czymś pochwalić, stadionem z czterema trybunami, boiska na tym etapie nie są nam potrzebne - powiedział radny Dariusz Wójcik.

Radomscy radni przegłosowali dofinansowanie dokończenia budowy stadionu Radomiaka i hali sportowo-widowiskowej. Za głosowało dziewięciu radnych, przeciwko radny Mirosław Rejczak, od głosu wstrzymało się 12 radnych. - Postanowiliśmy, że wstrzymamy się od głosu, żeby prezydent mógł wziąć pełną odpowiedzialność za sfinansowanie tego projektu - powiedział radny Wójcik.

Na zakończenie głos zabrał przedstawiciel kibiców "Zielonych", Dawid Zwierzyk. - W imieniu Stowarzyszenia Kibiców "Tylko Radomiak" oraz osób, które tutaj się zebrały, chcielibyśmy zabrać głos. Bez żadnych podziałów, sympatii i antypatii politycznych, dziękujemy za to głosowanie. Czekamy już bardzo długo na ten stadion.

za: radomsport.pl
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft