Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-09-13; 07:47:48 | Radomski
Powiat Radomski ze wsparciem dla opiekunów osób niepełnosprawnych
W powiecie radomskim rusza nabór do programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2019”.

– Jest on adresowany do mieszkańców naszego powiatu, członków rodzin lub opiekunów, którzy sprawują bezpośrednią opiekę nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności – mówi Grażyna Ciechońska, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Wsparciem ma zostać objętych 65 osób, a nabór trwa do 20 września.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

- Głównym celem programu jest podniesienie umiejętności i wiedzy w zakresie opieki nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Grupę docelową będzie stanowić 65 osób, członków rodzin lub opiekunów, którzy dzięki zajęciom będą mogli podnieść swoje umiejętności i wiedzę w zakresie opieki nad bliskimi – dodaje Grażyna Ciechońska. – Myślę, że jest to dobra propozycja, zwłaszcza dla tych rodzin, które na co dzień opiekują się swoimi bliskimi, wymagającymi stałej opieki.

W powiecie radomskim program prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach, który zapewni specjalistów i wykwalifikowanych pracowników. Wartość programu to 26 tysięcy złotych, z czego 80 procent, czyli 20,8 tysiąca złotych pochodzi z funduszu ministerstwa, a 20 procent zapewnia Powiat Radomski w kwocie 5,2 tysiąca złotych. - Pozwoli to objąć wsparciem 65 osób, które przez kilkanaście tygodni będą brały udział w nieodpłatnych zajęciach, prowadzonych przez terapeutów. Będą to usługi w formie poradnictwa psychologicznego lub terapeutycznego oraz nauka pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki – dodaje Grażyna Ciechońska.

Rekrutacja trwa do 20 września 2019 roku. Bliższe informacje na temat bezpłatnych usług specjalistycznych można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu (ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, pok. 01, 03 - parter), a także pod numerem telefonu 48 3815096 oraz na stronie www.pcprradom.finn.pl.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft