Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-09-19; 10:53:56 | Radom
Powstała Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego
Samorządowcy i przedstawiciele biznesu z miast położnych na terenie objętym działaniem Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej weszli w skład Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego, która zainaugurowała swoją działalność. Przewodniczącą Rady została wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska, a wiceprzewodniczącymi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega i Marta Majewska, burmistrz Hrubieszowa.

Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego to nowy organ powołany na podstawie przepisów Ustawy o Wspieraniu Nowych Inwestycji. Ma ona przedstawiać opinie i wnioski w sprawach dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz proponować kierunki działań na rzecz poprawy otoczenia przedsiębiorstw i rozwoju społeczno-gospodarczego obszaru.

– Wśród najważniejszych tematów, które pojawiły się w dyskusji na inauguracyjnym posiedzeniu były m.in. kwestie związane z pozyskiwaniem i uzbrajaniem terenów inwestycyjnych, czyli to, co właśnie robimy na Wólce Klwateckiej. Kolejna sprawa to potrzeba dostosowania oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy. Duże zainteresowanie wzbudził system kształcenia dualnego, które realizowane jest u nas a Radomiu. Rada ma być płaszczyzną wymiany dobrych praktyk, a jeśli chodzi o kształcenie dualne, mamy się czym chwalić. Rozmawialiśmy również o podniesieniu płacy minimalnej i skutkach dla finansów jednostek samorządu terytorialnego oraz lokalnych gospodarek - mówi przewodnicząca Rady, wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft