Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-09-19; 14:18:43 | Radom
Ciąg pieszo-rowerowy na Prędocinku oddany do użytku
Zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego biegnącego wzdłuż ulicy Jacka Kuronia na odcinku od ul. Brata Alberta do Wiejskiej.

- To odcinek, który nie znalazł się w pierwotnym projekcie obwodnicy południowej i którego bardzo brakowało. Dlatego zdecydowaliśmy o przygotowaniu nowego projektu i dziś zarówno piesi jak i rowerzyści mogą z nowego ciągu korzystać. Warto podkreślić, że prace zostały zakończone na miesiąc przed terminem - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulicy Jacka Kuronia był budowany od 2 lipca. Ma on 990 metrów długości i szerokość od 2 do 3,5 metra. Prace obejmowały także wykonanie nowej kanalizacji oraz oświetlenia. Pochłonęły prawie 950 tysięcy złotych.

To pierwsza inwestycja zrealizowana w ramach projektu multimodalnego współfinansowanego z funduszy unijnych. - W ramach tego projektu powstają też drogi dla rowerów na Przytyckiej, Wapiennej i Żółkiewskiego, a w najbliższych planach mamy budowę ścieżek rowerowych także m.in. wzdłuż ulicy Jana Pawła II i Wyścigowej - wylicza Konrad Frysztak.

- W ramach realizacji projektu multimodalnego została już podpisana umowa na zakup 10 elektrycznych autobusów, które na ulice miasta mają wyjechać w połowie przyszłego roku. W mieście pojawią się też nowe wiaty przystankowe, biletomaty i tablice systemu informacji pasażerskiej - przypomina radomski magistrat/


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft