Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-09-30; 15:08:26 | Radom
Rusza Kuźnia Obywatelska
Pół miliona złotych pozyskało miasto z Europejskiego Funduszu Społecznego na wsparcie i rozwój wolontariatu w Radomiu. To pieniądze przeznaczone na realizację projektu Radomskie Centrum Wolontariatu „Kuźnia Obywatelska”. Zaplanowane działania potrwają do 31 sierpnia 2021 roku.

Kuźnia Obywatelska to idea, której celem jest wzrost kompetencji społecznych oraz umiejętności zawodowych osób w wieku od 15 do 29 lat. - Mamy nadzieję, że realizacja projektu przyczyni się do rozwoju wolontariatu, organizacji społecznych i społeczeństwa obywatelskiego w naszym mieście. Często to właśnie wolontariat jest początkiem kariery zawodowej młodych osób – mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Każdy uczestnik projektu Radomskie Centrum Wolontariatu „Kuźnia Obywatelska" będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnych warsztatów, szkoleń i wyjazdów integracyjnych. Planowane są m.in. szkolenia wychowawców kolonijnych, warsztaty tworzenia stron www i grafiki komputerowej oraz szkolenie medialne. Uczestnicy projektu będą też mogli skorzystać z indywidualnego doradztwa zawodowego.

Regulamin projektu, a także dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie www.radom.pl w zakładce „Organizacje pozarządowe – Kuźnia Obywatelska” oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Struga 1, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 19.00.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft