Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-02; 08:50:58 | Radom
Wyższa stawka dla odpracowujących zadłużenie
Od października obowiązuje nowa, wyższa stawka godzinowa dla lokatorów mieszkań komunalnych odpracowujących swoje zadłużenie czynszowe. Teraz wynosi ona 16 złotych.

- Program odpracowywania długów, który uruchomiliśmy ponad 3 lata temu sprawdza się. Zadłużenie lokatorów zmniejszyło się w sumie o prawie 2 miliony złotych. Ponad 150 osób odpracowało już nawet swój dług w całości. Zależy nam na tym, by zachęcić do udziału w programie kolejne osoby i ułatwić im rozwiązanie problemu zaległości czynszowych. Wyprzedzając wzrost płacy minimalnej postanowiliśmy zwiększyć stawkę godzinową z 13 do 16 złotych - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Program odpracowywania długów funkcjonuje w Radomiu od wiosny 2016 roku. Realizuje go Miejski Zarząd Lokalami. Dotychczas pracę podjęło prawie 350 osób, które przepracowały łącznie ponad 150 tysięcy godzin. Ich zadłużenie zmniejszyło się o ponad 1 mln 940 tys. złotych. Rekordzista odpracował swoje całe zadłużenie sięgające prawie 30 tysięcy złotych.

Dłużnicy pracowali w 29 miejskich placówkach, w tym m.in. w szkołach, bursach szkolnych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w Zakładzie Usług Komunalnych, Miejskim Zarządzie Lokalami, Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, na cmentarzu komunalnym oraz w domach pomocy społecznej. Dziesięciu uczestników programu zostało na stałe zatrudnionych w jednostkach, w których odpracowywali swoje zadłużenie.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft