Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-07; 18:19:46 | Radom
Zespół Szkół Technicznych ma 100 lat
Zespół Szkół Technicznych świętował stulecie swego istnienia. W obchodach wzięli udział byli i obecni nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci szkoły, wśród których są m.in. profesorowie wyższych uczelni, przedsiębiorcy, pracownicy renomowanych firm, ale także np. księża czy artyści.

- To pokazuje, że szkoła stawia na wszechstronny rozwój uczniów. Ważna jest nie tylko wiedza i umiejętności techniczne, ale także rozwój pasji i zainteresowań – mówi dyrektor ZST Bernadeta Kudas.

Zespół Szkół Technicznych to placówka z tradycjami. Każdego roku wprowadza nowe rozwiązania starając się być zawsze na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami rynku IT. Mocno rozwija współpracę z wiodącymi firmami sektora przemysłu nowoczesnych technologii. – To jedna z czołowych szkół technicznych nie tylko w regionie, ale także w skali całego kraju. Bardzo się cieszę, że możemy wspólnie realizować ważne, innowacyjne dla polskiej gospodarki projekty takie jak na przykład kształcenie dualne. To system, który wprowadziliśmy w szkole we współpracy z przedsiębiorcami i który generuje nowoczesne miejsca pracy - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Mury Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki na przestrzeni lat opuściło wiele pokoleń techników, inżynierów i specjalistów najróżniejszych dziedzin. Potrzeba wykształcenia specjalistów stała się przyczyną założenia w październiku 1919 roku pierwszej w województwie Prywatnej Średniej Szkoły Technicznej, przekształconej dwa miesiące później w Państwową Średnią Szkołę Techniczną Kolejową. W 1966 roku nastąpił podział placówki – na Technikum Energetyczne i Technikum Mechaniczne, jako odrębne szkoły. Tak działały do 2002 roku, kiedy powstał Zespół Szkół Technicznych.

Obecnie w Zespole Szkół Technicznych kształci się około 1500 uczniów- informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft