Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-07; 18:24:59 | Radom
W ZPS-ach rusza akcja bliżej ZUS
Raz w miesiącu w każdym Zespole Pracy Socjalnej na terenie Radomia będą dyżurowali pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Urzędnicy będą udzielali mieszkańcom informacji na temat tzw. 500 + dla osób niepełnosprawnych, warunków uzyskania renty i emerytury, a także pomogą wypełniać wnioski. Dyżury odbywać się będą w ramach programu „Bliżej ZUS”.

Zespół Pracy Socjalnej numer 2 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych przygotował program dla mieszkańców Radomia. Jego celem jest zwiększenie dostępności oferty ZUS dla mieszkańców poprzez utworzenie Punktów Informacyjno- Konsultacyjnych w Zespołach Pracy Socjalnej na terenie miasta.

Program jest adresowany do mieszkańców miasta mających uprawnienia do pobierania świadczeń z ZUS. Program realizowany będzie przez rok począwszy od października 2019 roku. Eksperci z ZUS będą dyżurowali w 10 Zespołach Pracy Socjalnej w godzinach od 13.00 do 15.00 według ustalonych harmonogramów. Będą udzielać informacji między innymi na temat świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, emerytur i rent, a także pomogą w wypełnianiu wniosków.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft