Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-09; 01:18:20 | Radom
Radomscy seniorzy otrzymali teleopaski
Stu radomskich seniorów otrzymało opaski monitorujące stan zdrowia. Zostały one zakupione przez miasto w ramach pilotażowego programu, który ma zapewnić całodobową teleopiekę osobom po 65 roku życia.

- To kolejny element naszej polityki senioralnej, w ramach której staramy się tworzyć warunki do aktywności, ale też dbać o bezpieczeństwo i zdrowie osób starszych. W naszych działaniach, które są chwalone w całym kraju, chcemy też wykorzystywać nowoczesne technologie. Stąd decyzja o zakupie tych nowoczesnych urządzeń. Teraz czekamy na państwa opinie, abyśmy mogli rozwijać nasz program zgodnie z państwa oczekiwaniami - mówił prezydent Radosław Witkowski wręczając seniorom pierwsze opaski.

Opaski monitorujące stan zdrowia dostarczyła firma Sidly, która zapewni też zdalną obsługę systemu. Urządzenie jest zakładane na nadgarstek. Przez całą dobę mierzy podstawowe parametry życiowe i przesyła je do centrum teleopieki które ma możliwość natychmiastowego skontaktowania się z użytkownikiem opaski i w razie potrzeby wezwie pomoc medyczną. Opaska monitorująca stan zdrowia wyposażona jest w przycisk SOS oraz dodatkowe funkcje m.in. detektor upadku i lokalizator GPS - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft