Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-10; 13:38:37 | Radom
Radomskie pogotowie ma nowe karetki
O pięć nowych karetek z pełnym wyposażeniem wzbogaciła się Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego. Kosztowały w sumie 3,3 mln złotych, z czego 2,5 mln pochodziło od Marszałka Województwa Mazowieckiego, a pozostała kwota z budżetu miasta.

- Decyzję o dofinansowaniu tego projektu podjęliśmy w poczuciu odpowiedzialności za zrównoważony podział środków. Myślę, że sprostaliśmy potrzebie chwili zwłaszcza, że w ramach rządowego programu, ani jedna spośród dwustu karetek nie trafiła do Radomia – mówił podczas uroczystego przekazania nowych ambulansów wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

Prezydent Radosław Witkowski przypomniał, że w podpisanym przed rokiem pakcie dla zdrowia znalazł się zakup 15 nowych karetek. - Łącznie z trzema zakupionymi jest ich już osiem, a w przyszłym roku na pewno kupimy dziewiątą w ramach Budżetu Obywatelskiego. To pokazuje naszą determinację i to jak ważne jest dla nas zdrowie mieszkańców Radomia. Systematycznie inwestujemy więc nie tylko w nowe karetki, ale też szpital. Tylko w tym roku wydamy na ten cel 34 miliony złotych - przypomniał prezydent.

Z danych Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego wynika, że stacjonujące w mieście karetki pokonują rocznie około 800 tysięcy kilometrów. Nowe ambulanse zastąpią najbardziej wyeksploatowane pojazdy. Ich przekazanie towarzyszyło obchodom Dnia Ratownictwa Medycznego. Podczas uroczystości w Resursie Obywatelskiej zostały wręczone odznaczenia Ministra Zdrowia, Marszałka Województwa Mazowieckiego i Prezydenta Miasta Radomia - podkreśla radomski magistrat.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft