Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-11; 12:11:04 | Radom
Małcużyńskiego gotowa, czas na Szydłowiecką
Zakończyła się przebudowa ulicy Małcużyńskiego. Kolejna planowana inwestycja drogowa to przebudowa ulicy Szydłowieckiej.

- Ulica Małcużyńskiego była ostatnią drogą wylotową z miasta, która nie miała jeszcze utwardzonej nawierzchni. Jestem przekonany, że będzie dobrze służyła mieszkańcom - mówi prezydent Radosław Witkowski. Prace obejmowały budowę drogi o długości prawie 1,2 kilometra wraz z odwodnieniem i oświetleniem. Ma ona 6 metrów szerokości, po 3 metry każdy z pasów. Po stronie południowej powstał 2,5-metrowy ciąg pieszo-rowerowy, a po północnej - chodnik z kostki brukowej o szerokości 2 metrów. Powstały także nowe zjazdy do posesji.

Kolejna drogowa inwestycja, która będzie realizowana w tej części miasta to przebudowa ulicy Szydłowieckiej. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłasza przetarg na wykonanie prac. - Przebudowę ulicy Szydłowieckiej zapowiedziałem w czerwcu, podczas sesji Rady Miejskiej. Obiecałem to Kindze Kołodziejczyk, uczennicy pobliskiej szkoły podstawowej, która okazała się bohaterką obrad. Cieszę się, że mieszkańcy znaleźli prawdziwą liderkę, która doprowadziła do tego, że ulica Szydłowiecka zostanie przebudowana - mówi prezydent Radosław Witkowski. – To będzie kompleksowa przebudowa. Poza wykonaniem nowej nawierzchni ulicy powstaną także nowe, dwumetrowe chodniki z kostki oraz zatoki przystankowe. Chcemy bowiem na ulicę Szydłowiecką wprowadzić komunikację miejską - zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak. Zgodnie z projektem wykonane zostaną również nowe zjazdy do posesji. Zaprojektowano też budowę odwodnienia i oświetlenia.

- Ulica Szydłowiecka jest bardzo ruchliwa. Jeździ dużo ciężarowych samochodów i idąc poboczem trzeba bardzo uważać. Dzięki chodnikom bardzo poprawi się bezpieczeństwo. Cieszę się też zapowiedzi poprowadzenia tędy linii autobusowej. To ułatwi dojazd do innych dzielnic – mówi Kinga Kołodziejczyk.

Przebudowa ulicy Szydłowieckiej ma się zakończyć w 2021 roku - informuje radomski magistrat.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft