Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-18; 22:16:24 | Radom
Budowlanka ma 100 lat
Zespół Szkół Budowlanych świętuje 100-lecie działalności. Z tej okazji, w obecności byłych i obecnych nauczycieli, a także uczniów i absolwentów, na frontowej ścianie budynku szkoły został odsłonięty okolicznościowy mural. Namalował go artysta z Salwadoru Roberto Vergara Lino.

W budynku szkoły została również otwarta wystawa przybliżająca historię budowlanki. Odsłonięto także tablicę upamiętniającą jubileusz 100-lecia szkoły.

Historia Zespołu Szkół Budowlanych sięga roku 1919, kiedy w Skarżysku-Kamiennej została założona Średnia Techniczna Szkoła Kolejowa, która dwa lata później została przeniesiona do Radomia. Od 1938 roku placówka nosiła nazwę Państwowe Szkoły Przemysłowe, a w 1951 roku w wyniku reorganizacji szkolnictwa zawodowego w Polsce nastąpił podział na trzy samodzielne jednostki: Technikum Mechaniczne, Technikum Drogowe i Technikum Budowlane, które w obecnym budynku przy ul. Kościuszki działa od 15 grudnia 1968 roku.

Dziś Zespół Szkół Budowlanych to nowoczesna szkoła kształcąca specjalistów z zakresu budownictwa, budowy dróg, geodezji, inżynierii sanitarnej i ochrony środowiska. Działa także Szkoła Mistrzostwa Sportowego o specjalności zapasy, a także Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych.

W programie obchodów 100-lecia Zespołu Szkół Budowlanych, oprócz oficjalnych uroczystości znalazł się też zjazd i bal absolwentów - informuje radomski magistrat.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft