Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-21; 08:57:04 | Radom
Fundacja "Polish Orphans Charity" z nagrodą Viventi Caritate
Tradycyjnie w rocznicę śmierci bpa Jana Chrapka, w Radomiu przyznanan została nagroda Viventi Caritate. W tym roku otrzymała ją fundacja, która wspiera uzdolnioną młodzież
Nagrodę Viventi Caritate przyznaje Kapituła Funduszu im. bp. J. Chrapka w uznaniu zasług na polu działalności charytatywnej, społecznej, kulturalnej. Wyróżnienie "żyjącemu miłością" przyznawane jest już od 15 lat. W tym roku odebrał ją Krzysztof Gajewski, pełnomocnik Fundacji „Polish Orphans Charity” w Polsce. Fundacja została założona w 2000 roku w Toronto w Kanadzie przez polskich emigrantów - renomowanych lekarzy i inżynierów. Założyciel to chirurg dentystyczny dr Ryszarda Russ. Fundacja przyznaje stypendia artystyczne dla uzdolnionych sierot i dzieci w trudnej sytuacji materialnej. To corocznie wartość 1 tys. dolarów na dziecko. Przez 13 lat fundacja przekazała na stypendia ponad milion dolarów dla ponad 700 stypendystów, w tym 400 z Radomia.

fot. radioplus.com.pl
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft