Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-21; 09:39:11 | Radom
Zmiany w organizacji ruchu na alei Wojska Polskiego!
W związku z kolejną częścią przebudowy, od dnia 22 października 2019 roku (wtorek) od około godziny 8:00 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na odcinku alei Wojska Polskiego. Zmieni się lokalizacja przystanków autobusowych dla linii miejskiej 21.

Na odcinku alei Wojska Polskiego od placu Matki Bożej Fatimskiej (ronda na skrzyżowaniu z ulicą Słowackiego) aż do zachodniego wlotu ulicy Odrodzenia ruch pojazdów zostanie przeniesiony z zachodniej na nową wschodnią jezdnię. Zmiana dotyczy obydwu kierunków, ponieważ dotychczasowa jezdnia zostanie zamknięta (w celu jej kompleksowej przebudowy). Jednocześnie do odwołania będzie zamknięty wspomniany zachodni wlot ulicy Odrodzenia (od strony ogródków działkowych). Dojazd do ulicy Skarżyńskiego będzie warunkowo możliwy fragmentem zachodniej jezdni.

Nadal będzie zamknięty wschodni wlot ulicy Odrodzenia (od strony ulicy Lotniczej). Dojazd do wszystkich posesji po wschodniej stronie alei Wojska Polskiego, do wschodniego odcinka ulicy Ogrodniczej (prowadzącego w stronę ulicy Reymonta) oraz do ulic Szarej i Płaskiej będzie możliwy jedynie drogą serwisową, poprowadzoną obok nowej jezdni.

Z powodu powyższych korekt zmieni się także lokalizacja przystanków dla autobusów komunikacji miejskiej linii 21:
- przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanku Wojska Polskiego / Słowackiego 02 w stałej lokalizacji, obok salonu samochodowego (równocześnie będzie zlikwidowany dotychczasowy tymczasowy przystanek Grzecznarowskiego / Galeria Feniks 10, zlokalizowany bezpośrednio przed placem Matki Bożej Fatimskiej);
- przystanek Wojska Polskiego / Ogrodnicza (NŻ) 04 (w kierunku ulicy Lubelskiej) zostanie przeniesiony na docelowe miejsce, czyli do zatoki na wysokości wschodniego wlotu ulicy Ogrodniczej do drogi serwisowej;
- przystanek Wojska Polskiego / Ogrodnicza (NŻ) 01 (w kierunku ulicy Słowackiego) zostanie tymczasowo przeniesiony z zachodniej na wschodnią jezdnię alei Wojska Polskiego, w rejon przystanku po drugiej stronie;
- przystanek Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 03 (w kierunku ulicy Słowackiego) zostanie tymczasowo przeniesiony o około 120 metrów, na odcinek pomiędzy zachodnim a wschodnim wlotem ulicy Odrodzenia.

Lokalizacja pozostałych przystanków autobusowych dla linii 21 w tym rejonie pozostanie do odwołania bez zmian.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w tym rejonie i o stosowanie się do zmienionego oznakowania dróg albo do poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania tam ruchem - czytamy w komunikacie MZDiK-u.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft