Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-21; 14:48:23 | Radom
Radomski Festiwal Kariery
Promocja radomskiego przemysłu wśród uczniów szkół podstawowych oraz doradców zawodowych to główny cel Radomskiego Festiwalu Kariery, który odbędzie się w środę 23 października 2019 w Instytucie Technologii Eksploatacji w Radomiu.

W wydarzeniu weźmie udział 30 radomskich firm, m.in. branży metalowej i spożywczej, które zaprezentują swoje sztandarowe produkty. Własne stoiska przygotowują też radomskie szkoły ponadpodstawowe. - Chcemy pokazać uczniom ósmych klas szkół podstawowych jasno określoną ścieżkę edukacji, która umożliwi zawodową karierę w radomskich firmach. Zależy nam na tym, by nasza młodzież nie musiała wyjeżdżać z Radomia i szukać szczęścia poza granicami naszego miasta - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

W ramach festiwalu planowane są m.in. warsztaty dla uczniów z zakresu programowania robotów, programowania Minecraft, projektowania stron internetowych, elektroniki, automatyki, a także warsztaty odzieżowe, fryzjerskie i kulinarne. - To projekt, który dedykujemy uczniom ósmych klas szkół podstawowych i ich rodzicom. We współpracy z pracodawcami chcemy pokazać możliwości radomskich firm. Jest to wzmocnienie tych działań, które podjęliśmy już kilka lat temu czyli wdrażania systemu kształcenia dualnego - mówi wiceprezydent Karol Semik.

Radomski Festiwal Kariery odbędzie się w środę, 23 października w Instytucie Technologii Eksploatacji przy ul. Pułaskiego 6/10 w godz. 9.00 – 14.00 - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft