Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-23; 11:00:38 | Kultura
Spotkanie z Ewą Kassalą w Łaźni
Na czwartek, 24 października Łaźnia zaprasza na spotkanie z Ewą Kassalą, polską pisarką, trenerką i kreatorką akcji społecznych autorką książki "Królowa Saby".

Spotkanie w budynku Łaźni przy ul. Żeromskiego rozpocznie się o godz. 17. Kassala jest autorką jedynej na świecie trylogii o królowych starożytnego Egiptu. Teraz powraca z serią o silnych kobietach z Biblii. Przed nami pierwsza z nich: "Królowa Saby". Spotkania z Ewą Kassalą to artystyczne power show. Przewidziano także projekcję oraz elementy interaktywne stwarzające okazję aktywnego udziału publiczności w spotkaniu.

Na piątek, 25 października na godz. 18 zaplanowano otwarcie wystawy "Piękno" Magdaleny Karłowicz. Opowiada o dążeniu do doskonałości, do piękna. Jest próbą opowiedzenia o współczesnym problemie cielesności, o braku akceptacji siebie, o dążeniu do doskonałości fizycznej. Cielesność człowieka stała się większą wartością niż jego duchowość. Poddawani presji społecznej często nie zdajemy sobie sami sprawy jak ważna dla nas staje się warstwa zewnętrzna nas samych. Zestawiając najdoskonalsze części ciała nie uzyskamy ani harmonii ani wyjątkowości, bo w każdej indywidualności jest prawdziwe piękno. Kobiety nieustannie się krytykują… że tu za mało, tam znowu za dużo. A wystarczy obejrzeć album historii sztuki, żeby się przekonać jak wzorce piękna zmieniały się w zależności od miejsca i epoki. Jak różnią się Wenus z Willendorfu, Wenus Botticellego i Wenus Tycjana. Jak inny jest Dawid Donatella, Michała Anioła czy Berniniego. Wystawa czynna będzie do 22 listopada.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft