Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-28; 20:53:52 | Kultura
Między nami dobrze jest - współczesny dramat w Teatrze Powszechnym
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zaprasza na kolejny inspirujący wieczór z dramatem współczesnym. Będzie to już drugie spotkanie i kolejne wielkie wyzwanie dla aktorów amatorów, którzy podjęli się niezwykle trudnego, ale zarazem bardzo ciekawego i przyjemnego zadania.

Tym razem zaprezentowany zostanie tekst Doroty Masłowskiej „MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST”.

To śmieszny i poruszający portret polskiego społeczeństwa, rozdartego między narodową dumą i poczuciem wstydu. Za pomocą szalonego, pełnego inwencji języka i ostrego humoru autorka portretuje współczesną Polskę, w której pseudoartyści i medialni celebryci spotykają się z rozczarowaną młodzieżą i żyjącymi na skraju ubóstwa ludźmi z klasy pracującej. Wszyscy próbują utrzymać się na powierzchni toksycznej mieszaniny komercji, katolickiego nacjonalizmu i idealizowanej tragicznej przeszłości.

- Po spotkaniu zapraszamy na rozmowę z udziałem publiczności, Małgorzaty Potockiej, (dyrektora teatru), reżysera i aktorów na temat przeczytanego tekstu - zachęcają organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się 30 października o godz. 18 na Scenie Kotłownia.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft