Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-30; 14:09:32 | Radom
Patrol medyczny ruszył z pomocą
Na ulice Radomia wyjechał patrol medyczny, którego zadaniem jest udzielanie pomocy osobom bezdomnym. W jego skład wchodzą wolontariusze radomskiej Caritas, ratownicy medyczni oraz strażnicy miejscy.

Patrol będzie regularnie odwiedzał miejsca, w których koczują bezdomni. Z danych Straży Miejskiej wynika, że w Radomiu takich miejsc jest około trzydziestu. - To kontynuacja akcji rozpoczętej w zeszłym roku. Te działania przynoszą efekty. Niestety w naszym mieście są osoby bezdomne, które nie chcą skorzystać z naszej pomocy, choćby w postaci zakwaterowania w noclegowni, a często ich stan zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Nie chcemy takich osób pozostawiać samych sobie - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Patrol będzie wyjeżdżał raz na dwa tygodnie, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie docierał do potrzebujących częściej. Za każdym razem będzie wyposażony w niezbędny sprzęt, środki medyczne. Ratownicy będą badali bezdomnych, a w razie potrzeby udzielą im doraźnej pomocy, albo skierują do lekarza.

Na co dzień straż miejska wspólnie ze streetworkerami dociera do bezdomnych także dostarczając im posiłki oraz ciepłą odzież.

fot. Anna Wróblewska
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft