Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-11-07; 13:45:16 | Radom
Ulice Radostowska i Szydłowiecka zyskają nowe oblicze
Siedem ofert wpłynęło w przetargu na budowę ulicy Radostowskiej. To kolejna tzw. "czynówka", czyli inwestycja realizowana przy udziale mieszkańców. Pięć firm chce rozbudować natomiast ulicę Szydłowiecką.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przeznaczył na budowę ulicy Radostowskiej 4 miliony 100 tysięcy złotych. Najtańsza oferta opiewa na ponad 3 miliony 650 tysięcy złotych. Złożyła ją firma „Aglet” z Warszawy. Zamówienie obejmuje: budowę nawierzchni jezdni z kostki betonowej oraz nawierzchni asfaltowej, budowę chodników i zjazdów z kostki betonowej, wykonanie kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej i oświetlenia. Długość budowanego odcinka ulicy wynosi 860 metrów. Zwycięska firma będzie miała czas na wykonanie prac do 31 lipca 2020 roku.

To nie jedyna „czynówka”, jaką MZDiK wykonał w tym roku. Zakończyły się już prace przy budowie sięgacza ulicy Mlecznej. Na długości 150 metrów pojawiły się nowe chodniki i jezdnia z kostki. Powstało też oświetlenie oraz kanalizacja. Roboty kosztowały prawie 386 tys. złotych.

Kolejna z „czynówek” wykonywanych w tym roku to ulica Karczemnego. Prace przy budowie tej drogi przebiegają sprawnie, a drogowcy wykonali już ponad 80% robót związanych z kanalizacją i elektryką. Obecnie układane są już chodniki z kostki, a jeszcze w tym miesiącu wykonawca ma zamiar rozpocząć budowę nawierzchni jezdni. Prace przy budowie tej drogi mają się zakończyć do 5 stycznia. Ich koszt wynosi prawie 821 tysięcy złotych.

Tymczasem pięć firm chce rozbudować ulicę Szydłowiecką. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji otworzył koperty w przetargu na oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. Ceny wahają się od 7,9 mln zł do 9,4 mln zł. Najniższą kwotę za wykonanie prac zaproponowała firma Strabag. Obecnie trwa sprawdzanie złożonych ofert.

Zamówienie obejmuje wykonanie nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego o szerokości 7 metrów. Po obu stronach ulicy powstaną także nowe, dwumetrowe chodniki z kostki oraz zatoki przystankowe. Wykonane zostaną również nowe zjazdy do posesji, wloty ulic podporządkowanych oraz zatoka postojowa w okolicy Muzeum Wsi Radomskiej. Poza tym planowana jest budowa odwodnienia, oświetlenia oraz przebudowa gazociągu.

Długość rozbudowywanego odcinka wynosi ponad 1680 metrów. Droga ma powstać do końca czerwca 2021.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft