Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-11-13; 14:15:23 | Radom
Prestiżowe wyróżnienie dla radomskich „terytorialsów”
Żołnierze Obrony Terytorialnej z 62 batalionu lekkiej piechoty w Radomiu, reprezentowali Wojska Obrony Terytorialnej podczas centralnych uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie.

Na Placu Piłsudskiego, meldunek o gotowości warty do uroczystej odprawy przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożył Dowódca Pododdziału, radomianin podporucznik Mateusz Maj.

Skład Kompanii Reprezentacyjnej WOT tworzyło 36 radomskich żołnierzy, a dodatkowo jeszcze 2 żołnierzy asystowało najwyższym władzom państwowym przy składaniu wieńców.

- Czujemy się ogromnie zaszczyceni, że naszemu radomskiemu batalionowi, powierzono tak odpowiedzialne i wyjątkowe zadanie. Było ono ukoronowaniem wielomiesięcznych treningów, które żołnierze ochotnicy odbywali w godzinach popołudniowych i wieczornych 2 razy w tygodniu. Cieszy mnie również fakt, że nasi ochotnicy, podczas defilady, wyśmienicie się zaprezentowali na tle innych, w pełni zawodowych pododdziałów, co potwierdza, że konsekwentna i systematyczna praca przyniosła oczekiwany rezultat. Jestem dumny, że godnie reprezentowaliśmy ziemię radomską w stolicy RP" – mówi Dowódca 62 blp podpułkownik Łukasz Baranowski.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft