Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-11-13; 14:15:31 | Kultura
Dwóch uczniów szkoły muzycznej ze stypendiami artystycznymi
Dwóch uczniów radomskich szkół otrzymało coroczne stypendium Prezydenta Miasta Radomia w dziedzinie twórczości artystycznej, a kolejna trójka – nagrody finansowe. Stypendia i nagrody są przyznawane za ogólnopolskie i międzynarodowe osiągnięcia w minionym roku szkolnym.

Stypendia w wysokości 5 tys. zł otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga: Jakub Staniszewski i Robert Kwiędacz.

Jakub Staniszewski tylko w tym roku zajmował I miejsca w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Wieliczce, w I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Libiążu i w XIII Ogólnopolskim Konkursie Miniatur Fortepianowych we Wrocławiu.

Robert Kwiędacz pod koniec zeszłego roku otrzymał dyplom dla najlepszego gitarzysty i został laureatem XXIV Słupeckich Spotkań Muzycznych, a w tym roku zdobył I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Katowicach.

Dodatkowo nagrody Prezydenta Miasta Radomia – po 2 tys. zł - w dziedzinie twórczości artystycznej otrzymali: Amelia Pudzianowska, Katarzyna Kacprzak i Patryk Szczechowski.

Amelia Pudzianowska to uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im D. Czachowskiego. W tym roku zdobyła m.in. I miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Warszawa i Syrena. Syrena i Warszawa” oraz Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej.

Katarzyna Kacprzak, uczennica Zespołu Szkół Muzycznych, ostatnio zdobyła m.in. I nagrodę z wyróżnieniem w V Ogólnopolskim Konkursie „Miniatura Wiolonczelowa im. Leona Szymłowskiego w Warszawie oraz I nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Miniatur w Zamościu.

Patryk Szczechowski - uczeń Zespołu Szkół Muzycznych, w ostatnim czasie zajął I miejsce w międzynarodowym konkursie perkusyjnym w Belgradzie oraz I miejsca w kategoriach wibrafon i werbel podczas XVI Italy Percussion Competition.

Stypendia i nagrody wręczył uczniom wiceprezydent Karol Semik podczas „Koncertu Muzyki Polskiej” w Zespole Szkół Muzycznych organizowanego co roku z okazji kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft