Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 



Aktualności
2019-11-14; 10:32:42 | Radom
Kolejne drogi dla rowerów gotowe
Zakończyła się budowa kolejnych odcinków dla rowerów powstających w ramach projektu multimodalnego. Powstały one przy ulicach Wapiennej i Przytyckiej.

– Chcemy, aby w naszym mieście powstała kompleksowa i spójna sieć dróg dla rowerów, która zapewni wygodne poruszanie się po mieście. Jest to jeden z elementów tworzonej w Radomiu Strefy Wygodnego Ruchu. Warto podkreślić, że droga rowerowa wybudowana wzdłuż ulicy Wapiennej ułatwi też sprawny i bezpieczny dojazd nad zalew w Domaniowie - mówi prezydent Radosław Witkowski.

W ramach tego zadania powstały nowe drogi dla rowerów o nawierzchni z betonu asfaltowego o długości ponad 1,1 km, chodniki z kostki, kanalizacja deszczowa oraz nowe oświetlenie. Wykonawcą inwestycji była firma Budromex. Koszt wszystkich prac wyniósł ponad 1,9 mln złotych. To już trzecia inwestycja, która została zakończona w ramach projektu multimodalnego, współfinansowanego z funduszy unijnych. Wcześniej zostały oddane do użytku drogi dla rowerów wzdłuż ul. Jacka Kuronia i Żółkiewskiego. Obecnie trwają prace na ul. Jana Pawła II, a wkrótce drogi dla rowerów powstaną także na ul. św. Brata Alberta i Wyścigowej - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 









Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.








Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft