Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-11-14; 10:49:55 | Radom
Nietrzeźwi sprawcy zdarzeń drogowych
Radomscy policjanci w ostatnich dniach zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwi byli również sprawcami zdarzeń drogowych.

We wtorek (12.11) wieczorem w miejscowości Kolonia Piaski doszło do kolizji 3 pojazdów. Kierujący audi jadąc od Zakrzewa na skrzyżowaniu skręcał w prawo i uderzył w dwa pojazdy – opel i peugeot. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 46-letniego kierowcy audi i badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkohole w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W czwartek (14.11) po godz.9 na ulicy Warszawskiej doszło do zderzenia 2 pojazdów. Kierujący pojazdem marki mazda wyjeżdżając z ulicy Aleksandrowicza nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się pojazdem marki skoda. Do szpitala na badania zostało przewiezione trzy osoby – dwóch pasażerów mazdy i kierowca skody. Okazało się, że 28-letni kierowca mazdy jest nietrzeźwy – ma około 1,5 promila alkoholu w organizmie.

- Jazda po alkoholu jest zawsze niebezpieczna, ponieważ nawet niewielka jego dawka wpływa na zdolność prowadzenia pojazdu. Alkohol obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierowcy. Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem na naszych drogach, wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc na podwójnym gazie ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby nie wsiadać po spożyciu alkoholu do żadnego pojazdu. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii - przypomina Justyna Leszczyńska z KMP Radom.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft